Veľké Držkovce

HO-DO-ČU

04.05.2008 15:34 · admin

Dňa 3. mája o 17:00 hodine sa v kultúrnom dome v Horných Držkovciach konalo predstavenie ochotníckeho divadla HO-DO-ČU. Jednalo sa o premiéru hry 'Trampoty s láskou'. Nad mladými účinkujúcimi držal patronát (réžiu) pán Karol Praženec.

Bola som tam aj ja a musím povedať, že to stálo za to. Môžu ľutovať tí, čo neprišli a zostali doma. Dievčatá a chlapci nám predviedli krásny kus umeleckého cítenia. Všetko sa to samozrejme točilo okolo lásky a zápletky okolo nej. A kde sa dá najviac zasmiať? No tam, kde sa dvaja ľúbia a mieša sa tretí či štvrtý, ktorý chce nasilu spojiť niečo, čo k sebe nepatrí (napr. kvôli majetku, postaveniu...). No ako to v živote býva (aspoň si to ešte myslím), láska vyhráva a vyhrala aj v živote hlavných hrdinov spomínaného diela. Jednoducho povedané, všetko sa dobre skončilo. Myslím si, že tí čo prišli ako diváci, odchádzali (rovnako ako ja) s pocitom príjemne stráveného popoludnia. Ďakujeme vám aj touto cestou a držíme palce pri ďalších krôčikoch po divadelnom chodníčku.

Pokúsim sa vymenovať všetkých účinkujúcich: Monika a Barborka Dudákové, Paľko Hromník, Tiborko Brigant, Miško a Maťko Brigantovi, Zuzka a Dominika Redekyové, Julka Chlivenyiová, Ľubka Flimelová, Terka Chlivényiová, Marek Praženec.

Galéria

Stanislava Pekarčíková