Veľké Držkovce

Lampiónový sprievod 2012

16.12.2012 18:50 · admin

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna dedinka a v tej dedinke bývali (niektoré i dochádzali) detičky, ktoré sa rady stretávali a spolu vymýšľali všakovaké hry.

V jedno sobotné popoludnie si dohodli spoločnú akciu v sprievode rodičov a kamarátov a vyrobili si v priestoroch OcÚ nemálo krásnych lampiónikov. Potvrdilo sa im staré známe, že “vzácnejší je lampiónik vlastnoručne vyrobený ako lampiónik kúpený”.

Vonku pršalo a tak sa plánovaný sprievod dedinkou neuskutočnil. No šikovným detičkám to vôbec neprekážalo... Predstavte si tú atmosféru... ’stoly máte plné rozsvietených lampiónikov a zrazu vám ktosi zhasne svetlo’ :) a tak to bolo aj teraz... s množstvom radostných pokrikov: „jéééj“, „ktorý je môj?“, „wau“ a ešte raz „jééééj“... Juj, bolo to naozaj nádherné a dojímavé. Nech sa páči, nahliadnite:

A samozrejme, nemohol chýbať Mikuláš. Bol už síce na ceste domov, no prilákala ho späť radosť detí a svetielka z lampiónikov. Ďakujeme aj jemu a aj zástupcom OcÚ a všetkým, ktorí túto malú ale milú akciu pomohli opäť zorganizovať. Dovidenia o rok.

Lampiónový sprievod 2012

Fotky sú trošku rozmazané (hľadáme dobrého fotografa), no napriek tomu si ich môžete prezrieť v galérii.

S. P.