Veľké Držkovce

Internet v obci

14.05.2007 15:29 · admin

Na podnet od nemenovaného zdroja sa opäť dostala na povrch téma vysokorýchlostného internetu v našej obci.

Obecný úrad dostal ponuku od spoločnosti T-Mobile (predtým známej ako Eurotel), podľa ktorej by sa na strategicky výhodnom mieste najlepšie v centre dediny mohol vybudovať prístupový bod. Z neho by sa klienti resp. občania mohli pripojiť do siete.

Hlavnou výhodou toho riešenia by mala byť vysoká kvalita signálu čo v praxi znamená bezproblémové surfovanie. Ďalšou dobrou správou by bola nižšia cena za pripojenie čo je tiež veľmi efektívne. Pripojenie by bolo časovo neobmedzené a dátovo limitované. Otázkou však aj naďalej zostáva záujem potencionálnych zákazníkov. Je predsa známe, že v obci je na internet pripojených relatívne veľký počet ľudí, ktorý si s touto ponukou navzájom konkuruje. Vyzývame preto všetkých tých, ktorí rozmýšľajú o zavedení internetu, aby radšej ešte počkali. Existujúci zákazníci majú s poskytovateľom pripojenia uzavretú pravdepodobne viazanosť, ktorú sa rušiť asi neoplatí.

Čo by ste povedali na túto ponuku? Vyjadrite sa k téme a oboznámte prosím svojich známych. Poslednou dôležitou správou je to, že pre zavedenie prístupového bodu je potrebný minimálny počet 10 zákazníkov.