Veľké Držkovce

Držkovská Držka 2009

30.08.2009 19:37 · admin

Dňa 29.8.2009 sa konala v našich obciach veľká udalosť - "Držky varili Držky". Kto uvaril najchutnejšiu "Držkovú polievku", ten sa stal víťazom.

Jednalo sa o nultý ročník usporiadania tejto akcie. Organizátorom bolo miestne občianske združenie HO-DO-ČU v spolupráci s občianskym združením Bratinovec. Na prípravu potrebovali viac ako 4 mesiace. Všetci prítomní sa mohli presvedčiť, že ten čas - nehovoriac o energii, eláne a nápadoch - stál za to. Nebudem opisovať, čo všetko bolo potrebné zabezpečiť, vytelefonovať, zladiť, dohodnúť a pred samotným začiatkom aj urobiť... Úúúúfff! Každý, kto organizoval niečo podobné, vie, o čom táto práca je. Samotnú organizáciu podporilo množstvo mladých ľudí, ktorí "nelenili" a "zvŕtali sa", kde to bolo potrebné. A naviac - ešte aj to počasie ulahodilo samotnému podujatiu - aby sa držky nedusili v pare, tak im raňajší dážď trochu ochladil vzduch a počas celého podujatia nepadla snáď ani len jedna kvapka. A komu bolo predsa len trošku chladnejšie, mohol sa prihriať nejakým nápojom.

Súťažiacich družstiev bolo takmer dvadsať - porota mala naozaj čo robiť. A kto ich nevidel, môže banovať. Každé jedno družstvo bolo nielen šikovné, ale aj pekne zladené a pomenované. A čo sme videli a počuli? Vystúpenie hudobnej skupiny IFN, vystúpenie folklórneho súboru Dubienka, vystúpenie žiakov ZUŠ, ukážku ľudových remesiel, vystúpenie ľudového harmonikára, vystúpenie v hre na fujaru a neodmysliteľný jarmok, občerstvenie a teplý bufet. A to nebolo všetko. Po vyhlásení víťazov v jednotlivých disciplínach nás roztancovala hudobná skupina Modul. Nechýbala tombola a guláš. A deťom sa veľmi páčil nafukovací hrad, kde sa poriadne vyskákali a k tomu mladé umelkyne, ktoré vymaľovali veľa  detských (aj dospelých) tváričiek pestrými motívmi.

Udialo sa toho naozaj veľa. Ľudia z Veľkých Držkoviec a blízkeho okolia sa mohli opäť stretnúť v príjemnom prostredí, kde spev, tanec, radosť a dobrá nálada nemali mieru. A určite budú na toto podujatie dlho a pozitívne spomínať.

Ešte raz vďaka všetkým, ktorí sa pričinili o zorganizovanie podujatia. Nech im tento elán vydrží. Bolo to naozaj výborné a stálo to za to. Ďakujeme.

Od organizátorov si Vám dovolím tlmočiť informáciu, že už teraz rozmýšľajú o pokračovaní v podobe prvého ročníka. Tešíme sa!

Stanislava Pekarčíková

Galéria